Dünyanın farklı yerlerinden gurme çayları keşfedin…
2007 yılında kurulan Chado, dünyanın farklı yerlerinde yetişen kaliteli, özel ve yerel çayları Türkiye’de farklı lezzet arayan çayseverler ile buluşturuyor.

Chado Japonca bir kelime olup “the way of tea” anlamına gelmektedir ve çayın hazırlanışından başlayarak sunuş ve içilmesini içeren tüm seremoniye verilen isimdir. Bu seremonide öne çıkan dört öğe vardır; Saygı (Respect), Sükunet (Tranquility), Saflık (Purity) ve Uyum (Harmony). Aslında bu 4 öğe, çayın anayurdu olan uzakdoğu’nun felsefesini de özetlemektedir.

Chado markası ile satın aldığınız çaylarda bazı konulara büyük özen gösteriyoruz. Örneğin Chado markalı çaylar çay bitkisinin en üstteki taze ve kaliteli yaprakların toplanması ile elde edilir. Bu yüzden Chado çaylarını demlerken çayın sıcak suda açılarak tam yaprak şeklini aldıklarını görebilirsiniz. Bu görüntü, bitkinin alttaki ve kırık yapraklar yerine üstteki taze yaprakların toplandığını gösteren en önemli işarettir.

Chado markası ile 14 farklı ülkeden beyaz çay, yeşil çay, oolong çayı, siyah çay, pu-erh çay, bitkisel çaylar gibi 50’nin üzerinde çay çeşidini bulabilirsiniz.